Az Országos Serdülő Bajnokságban mérettettük meg magunkat a hétvégén

Dunaharaszti
Biró Anikó beszámolója

Pénzügyőr SE - BKG Kosárlabda Akadémia 67:70
(19:11; 15.30; 27:20; 6:9)
A mérkőzésen ellenfelünk 9 játékossal érkezett, így a szabályok értelmében már a győzelem eleve a miénk lett, de ettől függetlenül lejátszottuk a mérkőzést.
A védekezésben a feladatokat betartva, szép egyéni játékkal vezetéssel zártuk az első negyedet, majd a másodikban nem tudtuk tartani ellenfelünk két játékosát, és a támadásban is nehezen tudtuk megvalósítani a megbeszélteket, ezzel sajnos az ellenfelünk átvette a vezetést.
A hátra lévő két negyedben az állóképesség döntött a két csapat között. Mi kevésbé tudtuk már pontosan végrehajtani a dobásainkat, a passzaink pontatlanok voltak.
A visszarendeződéshez és a végjátékhoz nem maradt ereje a lányoknak.
Jó tapasztalat ez a későbbiekre, változást hozhat az edzésmunkában.
Pontszerzők: Gönczy Kitti (21p), Balogh Csenge (15p), Tamkó Hédi (15p), Braun Betti(8p), Adamkó Hanna, Amer Amira, Fogarasi Anna, Katkics Dorottya (2-2p)

DMTK Haraszti Sasok - Pénzügyőr SE 96:73 (23:16; 25:15; 24:18; 24:24)

A múlt héten már megmérkőztünk egymással, akkor 5 ponttal kaptunk ki. A lányok úgy érkeztek, hogy visszavághatunk, de sajnos az előző mérkőzés nagyon sokat vett ki belőlünk, így elmaradt a várva várt győzelem.
Több játékosunk betegségből, sérülésből érkezett a hétvégére, hogy ki tudjuk állni. Volt, akinek már családi program miatt menni kellett. Ezek rányomták a bélyegét a csapat teljesítményére.
Már csak tisztes helytállás volt a tét. Voltak szép egyéni és csapat megoldások támadásban és védekezésben is. Folytatjuk a megkezdett munkát és egyre több pozitív élménnyel lehetünk majd gazdagabbak a mérkőzések után!