Kiss Lenke KS - Pénzügyőr SE 90-28
Kiss Lenke KS terem
2018. március 11. 12:00

Surmann Gábor edző beszámolója:

A hétvégi Pest megyei fordulóban az első meccsünket a KLKS ellen játszottuk. Az első negyedet nagyon megilletődötten kezdték a lányok (20-0 az ellenfélnek), amit egy időkéréssel próbáltam orvosolni. Öt perc után végre bedobtuk az első kosarunkat Braun Bettina révén, majd elkezdtünk okosan felhozni a labdát a letámadás ellen. Onnantól a negyed végéig lényegében egált játszottunk ellenfelünkkel. A második negyedben a védekezésünk sokkal jobb volt, mint az elsőben, viszont pontot dobni csak Kriller Pannának sikerült, két esetben. Így a negyedet 15-4-re elveszítettük, de a 15 kapott pont mindenképpen dicséretes. A harmadik negyedet ugyanolyan rosszul kezdtük, mint az elsőt, 18-0 a KLKS-nek, és ebben a periódusban csak a 8. percben sikerült betalálnunk. A bosszantó az volt, hogy a helyzeteink még talán meg is voltak, viszont rendre elhibáztuk azokat. Az utolsó negyed első négy percéig partiban voltunk, aztán megjött az újabb nagyobb „rövidzárlat”, és a KLKS egy 18-2-es “futással” kialakította a 90-28-as végeredményt. Összességében elmondható, ha sikerülne a nagyobb kihagyásokat leredukálnunk, sokkal közelebb kerülhetünk majd az ellenfelünkhöz.

Pénzügyőr SE – Ziccer KS 63-27Pénzügyőr SE – Ziccer KS 63-27Pénzügyőr SE – Ziccer KS 63-27
Pénzügyőr SE – Ziccer KS 63-27Pénzügyőr SE – Ziccer KS 63-27
Mindenesetre bizakodó vagyok, hogy a múltkori KLKS meccshez képest, most jóval kevesebb lett a különbség, nem kaptunk 100 pontot, és ellenfelünknél még a végén is a legjobbak játszottak. Külön gratulálok Braun Bettinek: a 22 dobott pont nagyon szép teljesítmény.

Dobók: Braun:22, Kriller:4, Varga:2

Pénzügyőr SE – Ziccer KS 63-27
2018. március 11. 13:45

Második mérkőzésünk rögtön a KLKS meccs után jött, a Ziccer KS ellen. A lányok, azt gondolom, remek teljesítményt nyújtottak. Főleg annak tudatában értékelendő ez, hogy az előző meccs mind fejben mind fizikálisan nyilván sokat kivett belőlük. Mindenkinek igyekeztem lehetőséget biztosítani, és úgy érzem többeknek sikerült is élni ezzel. Külön öröm számomra, hogy négyen, Braun Betti, Horváth Zsófi, Papp Enikő és Kriller Panna is elérték a 10 pontos dobott ponthatárt, ami igazi csapatmunkára utal. A végeredmény 63-27-es győzelem lett. A hétvége nagyon hasznos volt számomra, hiszen először láthattam a lányokat téthelyzetben, így most már van képem arról is, mi az, amiben - vagyis mik azok, amikben - fejlődnünk kell 0. lépésben. Rengeteg munka vár a csapatra.

Dobók: Braun:22, Papp:12, Kriller:10, Horváth:10, Kerekes:5, Tamkó:4