* A keresés csak ezen tartalmak között lehetséges!

Junior bajnokság, 2018. február 3. Szolnok, Tiszavirág Aréna 15.30

kategória: Kosárlabda beszámolók

Szolnoki Sportcentrum-Pénzügyőr Sportegyesület: 65-62 (13-17, 15-13, 18-10, 8-14, 2-2, 9-6)

Herjeczki: 27, Jambrik: 6, Kovács: 12, Farkas: 2, Katona: 10, Tóth R.: 1, Morvai: 4

Bagi Melinda beszámolója:
A mérkőzést meglehetősen álmosan kezdtük. A védekezésünk kezdetben átjáróház volt, így ellenfelünk könnyű kosarakat szerzett, ezért a támadásunk is ritmustalan volt. Nem tudtunk könnyű pontokat szerezni, erőlködtünk a támadásban és gyorsan gyűltek a faultjaink is. Támadásban Herjeczki és Katona révén tartottuk a lépést a Szolnokkal. A 2. és 3. negyedben sajnos mélyen a tudásszintünk alatt játszottunk. A 4. negyedben tört meg újra a jég, szép védekezéssel, jó ötletes játékkal zárkóztunk fel. Kovács megrázta magát és helyzeteit szépen kosárra váltotta. Öröm volt, hogy Farkas biztos kézzel értékesítette első junior mérkőzésén a büntetőket, és védekezésben is jól küzdött. Herjeczki hihetetlen energiákat mozgósított és ezzel tartotta a lelket a csapatban, annak ellenére, hogy pontjai többségét faulttal együtt tudta értékesíteni, és a játékvezetők nem ítéltek részünkre plusz büntetődobást. A rendes játékrész utolsó másodpercében Herjeczkivel szemben dobás közben szabálytalankodtak, azonban sajnos a játékvezetők nem így látták, tehát következhetett az első hosszabbítás.
Mindkét csapat nagyon fáradt volt már. Sok buta labdát adtunk ellenfelünk kezébe, és a lepattanókból is többet engedtünk visszaszerezni. 2 pontot sikerült szerzenünk a hosszabbításban csakúgy, mint ellenfelünk, ezért következhetett még egy ráadás. Dicséret illeti Morvait, aki szépen értékesítette a büntetőket, így tudtuk életben tartani a győzelmi reményt.
A 2. hosszabbításban szépen küzdöttünk, keményen védekeztünk, hajtottunk, úgy gondolom megérdemeltük volna a győzelmet, annak ellenére, hogy sok hibát elkövettünk. DE! Próbáltuk kijavítani és ez a lényeg! Büszke vagyok a csapatra, hogy volt tartása végig küzdeni, újabb és újabb erőket mozgósítani. Nagy tanulság azonban, hogy nem kezdhetjük így a meccseket.
A második hosszabbításban történteket nem szeretném szakmai szempontból részletezni, mert úgy gondolom, ott sajnos nem a két csapat tudása bizonyult döntőnek…..

Junior bajnokság, 2018. február 3. Szolnok

Galéria

Junior bajnokság, 2018. február 3. Szolnok, Tiszavirág Aréna 15.30 1<br /><br />Administrator (2018-02-06)