A Pénzügyőr SE sakkozói győztek a 2014. évi villám sakk magyar bajnokságon

Nyomtatóbarát változat  Hír létrehozása pdf formátumban
November végén a Győrben megrendezett villám sakk magyar bajnokságon aranyérmet szerzett Balog Imre nemzetközi nagymester és ezüstérmes lett Horváth Csaba nemzetközi nagymester, a Pénzügyőr Sportegyesület sakkszakosztályának tagjai.

A győri versenyen egyesületünk sakkszakosztályát négy nagymester képviselte a 102 fős mezőnyben. Balog Imre megismételve tavalyi sikerét, idén is magyar villám sakk bajnok lett! Imre 2677 Élőpontos teljesítménye nemzetközi szinten is kimagasló eredménynek számít! Horváth Csaba második helye is kiemelkedő teljesítményt jelent, az 2629 Élőpontos teljesítménye is magasan az elvárt feletti volt. Csaba az egész mezőnyben egyedüliként veretlen maradt az egész verseny során. Antal Gergely végül a nyolcadik helyen végzett, de végig a az élmezőnyben játszott, s az utolsó fordulóban éppen Balog Imrével játszott házi rangadót, melyet Imre nyert, megszerezve az aranyérmet. Seres Lajos hullámzó teljesítménnyel a huszonegyedik helyezett lett. Lajos kissé elmaradt a várt eredménytől voltak nagyon szép kombinatív partjai. A verseny végig nagyon izgalmasan alakult, az alapjátékidő három-három perc volt, ráadásként lépésenként két-két másodpercet kaptak a játékosok. Nagyon sok parti kiélezett küzdelem után dőlt el, így végig nagyon izgalmas volt a 13 fordulós verseny. A csatolt fényképek ugyan nem tudják visszaadni a verseny izgalmait, de megörökítik sakkozóink kiváló teljesítményét!