TORNAGYŐZELEM RIMINIBEN

Nyomtatóbarát változat  Hír létrehozása pdf formátumban
Riminiben is megtanulták, hogy zöld-fehér a győzelem színe

A Pénzügyőr Sportegyesület öregfiúk csapata 2013. május 17-20. között Riminben szerepelt a Trofea Delfino nevű labdarúgó tornán. A labdarúgó tornán összesen 13 különböző féle korcsoportban, illetve szabályrendszerben játszották a mérkőzéseket, melyen 7 ország több mint 70 csapata vett részt és amelyeket Riminiben és környékén összesen 18 helyszínre írtak ki.

A Pénzügyőr SE a 35 év feletti 6+1-es játékrendszerben, 8 együttes részvételével megrendezett kategóriában szerepelt. A találkozókat kb. 50*35 méteres, műfüves pályákon, 5*2-es kapuval és 2*20 perces játékidővel játszotta a csapatunk, melyeken az alábbi eredményeket ért el:

Csoportmérkőzések:
PSE – S. C. Fango (FR) 2-1 (2:0) gólszerzők: Szalai Tamás, Dr. Demeter Tamás.
Az utazást követő nap délelőttjén könnyűnek induló találkozón már a 10. percben 2-0-ra vezettünk, azonban a kihagyott helyzetek és a fejbeni fásultság a második félidőben felhozta az ellenfelet. Az utolsó 2-3 percben félő volt, hogy kiegyenlít az ellenfél, de néhány jó tempójú szerelés a kapu előtt biztosította, hogy az ilyen jellegű tornákon oly fontos első győzelmet megszerezzük.

PSE – Vétérans Joeuf_2 (FR) 7-2 (3:1) gólszerzők: Kiss Péter (3), Szalai Tamás (2), Diószegi Attila (2)
Az 1. fordulós mérkőzések eredményei alapján sorsdöntő találkozóra készült a csapatunk. A továbbjutás reménye kellően feltüzelte a zöld mezes tigriseket és egy 2-3 perces periódust leszámítva, a találkozót végig uralva, szemre is tetszetős játékkal magabiztos győzelmet arattunk. Az eredménnyel eldőlt, hogy biztosan csoportelsőként zárjuk a „B” csoportot, így nyugodtan tértünk vissza a szállodába, ahol is fantasztikus hangulatú estével sikerült a csapategységet a további küzdelmekre még jobban megerősíteni.

PSE – FC Dinamo (IT) 3-0 játék nélkül
A második nap küzdelmeit nagy lelkesedéssel vártuk, így kissé letörte a hangulatot a tény, hogy az ellenfél nem jelent meg a helyszínen. A csalódottságból hamar ébredtünk és gyorsan verbuváltunk két Pénzügyőr csapatot, melyek szoros küzdelemben 3-3-as döntetlent játszottak, azaz jöhettek a büntetők. A 9 méteresekből az első kört a zöld pénzügyőrök, a sutalábas másodikat a színes pasarétiek nyertek meg. Ezt követően még alternatív felkészülés történt, melyben a kapura rúgás, kapufázás, lábgolf, lábtenisz egyaránt szerepelt.

Döntő:
PSE- MM Precotto (IT) 8-0 (2:0) gólszerzők: Szalai Tamás (2), Szabados Csaba (2), Diószegi Attila (2), Dr. Kádár Zoltán, Bede Zsolt
A torna döntőjét a Riminitől 8 km-re lévő Corianóban játszottuk a másik csoportban szintén 100%-os teljesítménnyel, 24-6-os gólkülönbséggel (!!!) első, hazai színekben pályára lépő MM Precotto csapatával. A találkozót némi közjáték előzte meg, mivel a kisebb játéktér és kapu nem igazán tetszett a döntős alakulatoknak. A mérkőzés első perceiben kemény küzdelem folyt a pályán, amelyben az ellenfelünk nem jutott el a kapunkig, de a pasaréti támadások se zárultak jó megoldásokkal. A jeget egy fantasztikus kontra végén Szabados Csaba törte meg a félidő közepén. Az erre a találkozóra a két csapat által kötött, folyamatos cserét biztosító egyezség már az első játékrészben is a PSE fölényét eredményezte, így egy újabb lendületes kontra során ismét Szabados Csaba lőtt a hálóba. A biztos előny tudatában várható volt, hogy egy újabb gól eldönti a találkozót, ami a második félidő 2. percében meg is született, amellyel a hazai csapat teljes apátiába zuhant. Az utolsó 15 percben már csak a gólkülönbség volt kérdéses és mivel a figyelem nem lankadt, a rengeteg futás pedig felőrölte az ellenfelet, akik így nem tudták megakadályozni a szebbnél-szebb találatokkal elért nagyarányú győzelmünket.
A találkozó végén nemcsak az ellenfelünk, hanem a meccset figyelő nézők is elismerték, hogy a jobbik csapat nyert, mellyel a valamennyi korosztályt is figyelembe véve a torna 9 éves történetében első alkalommal született magyar győzelem.

A győztes csapat tagjai:
Dr. Mizsei Gábor, Molnár József (kapusok) – Dr. Demeter Tamás, Dr. Bocsó Gábor, Bede Zsolt, Diószegi Attila, Szabados Csaba, Szabó Csaba, Papp István, Kiss Péter, Szalai Tamás, Dr. Kádár Zoltán, Bálint Csaba, Scodnik Balázs