Asztaliteniszezőink sikere az ECSA Tornán Lengyelországban

Nyomtatóbarát változat  Hír létrehozása pdf formátumban
2021. szeptember 09-12. között került megrendezésre a 20. ECSA Nemzetközi Asztalitenisz Bajnokság Lengyelországban, Otwock városában, melyen a magyar csapat zsinórban a 16. alkalommal vett részt.

A magyar sportdelegáció az idei évben is 7 fővel (Gelléri Zoltán, Varró Dániel, Baksa Ivett, Nagy Ibolya, Kardos Gyula, Agócs Péter és Dobrotka György) képviselte Magyarországot, a Nemzeti Adó- és Vámhivatalt, valamint a Pénzügyőr Sportegyesületet.

A versenyen 6 ország képviseltette magát (Franciaország, Lengyelország, Magyarország, Olaszország, Törökország és Szlovákia). A verseny férfi egyéni, női egyéni, férfi páros és vegyes páros számokból tevődött össze.
Ahogy az előző években, úgy idén is kimagasló teljesítményt nyújtott a magyar delegáció, hiszen a 4 versenyszámból 2-ben győzedelmeskedtek, továbbá több dobogós helyezést is szereztek a mieink. A női egyes versenyszámban Baksa Ivett a harmadik helyet szerezte meg.
A Gelléri Zoltán-Agócs Péter férfi párosunk magabiztos játékkal és meggyőző fölénnyel nyerte meg a férfi párosok küzdelmét.
A vegyes párosok küzdelmében a Gelléri Zoltán – Baksa Ivett páros végig menetelve nyerte meg a versenyszámot.
A férfi egyéni versenyszámban Agócs Péter a 2. helyet szerezte meg.
Külön elismerés illeti meg Dobrotka György edző, delegációvezetőt, aki értékes taktikai és edzői tanácsokkal látta el versenyzőinket, melynek köszönhetően 2 versenyszámot a mienk nyertek meg az összetett versennyel egyetemben.