NAV-PSE Félmaraton eredmények, 2020.

Nyomtatóbarát változat  Hír létrehozása pdf formátumban
A Budapest Sportiroda 2020. szeptember 6-án rendezte meg a 35. Wizz Air Budapest Félmaraton futóversenyt. E verseny keretein belül hirdettük meg a Nemzeti Adó- és Vámhivatal dolgozói, valamint a Pénzügyőr Sportegyesület tagjai részére a félmaratoni futóbajnokságot, idén már tízedik alkalommal.
Ha pedig az előd versenyeket, a Vám- és Pénzügyőrség félmaratoni bajnokságait is beszámítjuk, már a tizennyolcadik versenyre került sor, tehát nagykorú lett a félmaratoni sorozatunk. A félmaratoni távon a korábbi 85 fős létszámcsúcstól elmaradva 53 fő egyéni futónk ért célba, 21 fő pedig váltóban teljesítette eredményesen a rá jutó szakaszt. Az idén először meghirdetett 10 km-es távot 3 fő választotta.

A rendezők hivatalos közleménye szerint a koronavírus járvány miatt példa nélküli biztonsági intézkedések mellett zajlott az esemény. Ilyen volt többek között, hogy a rajtzónákba mindenki csak szájmaszkban állhatott be, melyet a rajtvonal átlépéséig mindenkinek magán kellett tartani, a szervezők azt kérték, hogy utána se dobják el a futók a maszkokat, hanem vigyék magukkal és futás után, a célban újra vegyék fel. Kiemelték azt is, hogy az idei létszámon sajnos nagyon éreztette magát a járvány hatása, a külföldi nevezők közül csak a hazánkban élők vagy a környező országokból könnyített előírások alapján beutazni tudók vettek részt. A korábbi évek 15000 fős egyéni létszáma helyett idén az öt versenyszámban volt összesen 6500 fő futó. A 21 km-es táv Magyarország Félmaratoni Országos Bajnoksága is volt, így szinte a teljes hazai élmezőny képviseltette magát, sok profi futóval futhattunk együtt.

A versenyközpont a Pázmány Péter sétányon, az ELTE Lágymányosi Campusa mellett volt, a futás útvonala az elmúlt évekhez hasonlóan a budai és a pesti rakpartokon haladt, és átfutottunk a Margit-szigeten is. A versenyközpontban saját sátornál vártuk a NAV és a PSE sportolóit, amelyet az ismert körülmények ellenére sokan felkerestek.

A reggel 8 órás rajtnál még kellemes 19 fok várt bennünket, de a félmaratoni célba érkezéskor és a későbbi rajtoknál már igazi nyári meleg, teljes szélcsend és tűző napsütés nehezítette a futók dolgát, amire többen panaszkodtak is.

A résztvevőink közül kiemelést érdemel Szerencsi Attila, aki a közel négyezer férfi résztvevő közül 104. helyen, a saját kategóriájában pedig a 4. helyen ért célba. Meg kell még említeni, hogy a kategóriájában Harsányi Márta a 7., Sitnikiewicz Andrea a 9., Regula Tamás pedig a 15. helyezést érte el.

Az eredményeket külön táblázatba foglaltuk össze, a táblázat első fülén az egyéni korcsoportonkénti eredmények, a második fülön az egyéni összesített eredmények, a harmadik fülön a párosban és a trióban indulók eredménye, a negyedik fülön a 10 km-en futók eredménye szerepel. Az idei helyezettek pedig a következő oldalon láthatóak.

Mindenkinek gratulálok az elért eredményéhez, külön az első félmaratonjukat teljesítő futóknak! A díjak átadásának időpontjáról és helyszínéről az érintetteket később értesíteni fogjuk.