Országos sakkcsapatbajnokság december elsejei fordulók

Nyomtatóbarát változat  Hír létrehozása pdf formátumban
Egy értékes győzelem és egy balszerencsés vereség az országos sakkcsapatbajnokság december elsejei fordulóiban.
Az NB I-es sakkcsapatbajnokság harmadik fordulójában sakkozóink értékes győzelmet arattak a tavalyi szezonban ezüstérmes Diósgyőr csapata ellen. Ellenfelünk a vártnál kissé gyengébb összeállításban érkezett a mérkőzésre, de így is hoztak magukkal egy ukrán olimpiai bajnokot, továbbá egy ukrán egyéni sakkbajnokot. A mérkőzést 6,5-5,5 arányban nyertük meg, melyben nagy szerepe volt a hátsó táblákon elért három győzelmünknek, Szeberényi Ádám, ifjúsági játékosunk Karácsonyi Gellért és Dudás Eszter jóvoltából. Sajnos Gara Anita elvesztette pariját, ugyanakkor Horváth Csaba hidegvérrel hatástalanította az olimpiai bajnok Zaher Efimenko ellentámadását és ért számunkra fontos döntetlent partijában. A mérkőzés vége felé Horváth József nagymesterünk kissé jobb állását elrontotta, s az ellenfele, korábbi kiváló játékosunk Antal Gergely nagymester látványos befejezéssel késztette feladásra nagymesterünket. Az éltáblán külföldi nagymesterünk tanulmányszerű végjátékban ért el döntetlent több mint ötórás küzdelmet követően, s biztosította be a csapatgyőzelmünket.

Az NB I/B-ben a kecskeméti csapatot fogadtuk, akik éppen előttünk álltak a bajnoki tabellán. Balszerencsés módon 7-5-re elvesztettük a mérkőzést, akkor amikor már zsebünkben éreztük a győzelmet. Két ifjúsági játékosunk győzelmével hamar előnybe kerültünk, s 5-3 mi vezettünk. A négy még folyó parti közül ez egyikben konkrét győzelmi esélyeink voltak, két játszmában legalább döntetlenre álltunk, míg egy partiban kissé hátrányosabb volt az állásunk. Sajnos a második táblán játékosunk visszautasította nagymester ellenfele döntetlen ajánlatát, majd két lépéssel később súlyos hibát vétett és 10 lépéssel később kapitulált. Időközben a nyerőesélyes játszmában játékosunk rosszul bonyolított le végjátékra, minőséghátrányba került és szívós védekezést követően vesztett. Végül a két döntetlen körüli játszmánkat is elveszítettük, az őszi szezon veretlenségével együtt. Így kissé szomorkásan állapíthattuk meg, ebben a mérkőzésben bizony több volt.