Asztaliteniszezőink sikere az ECSA Tornán Lengyelországban

Nyomtatóbarát változat  Hír létrehozása pdf formátumban
2019. május 16-19. között került megrendezésre immáron már 15. alkalommal az ECSA Nemzetközi Asztalitenisz Bajnokság Lengyelországban, Otwock városában.

A magyar sportdelegáció az idei évben is 7 fővel (Gelléri Zoltán, Varró Dániel, Baksa Ivett, Nagy Ibolya, Legenyei Pintér Csaba, Agócs Péter és Dobrotka György) képviselte Magyarországot, a Nemzeti Adó- és Vámhivatalt, valamint a Pénzügyőr Sportegyesületet.

Az elmúlt évekhez képest több országból és nagyobb létszámban jelentek meg a versenyzők (Anglia, Lengyelország, Magyarország, Olaszország, Németország, Belgium, Hollandia, Luxemburg és Szlovákia). A verseny férfi egyéni, női egyéni, férfi páros és vegyes páros számokból tevődött össze.

Ahogy az előző években, úgy idén is kimagasló teljesítményt nyújtott a magyar delegáció, hiszen a 4 versenyszámból 3-ban győzedelmeskedtek, továbbá érmes helyezést is szereztek a mieink. A női egyes versenyszámban magyar győzelem született, Baksa Ivett kiegyensúlyozott teljesítménnyel utasított mindenkit maga mögé és védte meg a bajnoki címét.

A Gelléri Zoltán-Agócs Péter férfi párosunk magabiztos játékkal és meggyőző fölénnyel nyerte meg a férfi párosok küzdelmét.

A vegyes párosok küzdelmében a Gelléri Zoltán – Baksa Ivett páros végig menetelve nyerte meg a versenyszámot.

A férfi egyéni versenyszámban Agócs Péter kiegyensúlyozott és kiváló teljesítménnyel szerezte meg az ezüstérmet.

Külön elismerés illeti meg Dobrotka György edző, delegációvezetőt, aki értékes taktikai és edzői tanácsokkal látta el versenyzőinket, melynek köszönhetően 3 versenyszámot a mienk nyertek meg az összetett versennyel egyetemben.