Férfi röplabda döntő: Pénzügyőr-örömjáték és egyenlítés

Nyomtatóbarát változat  Hír létrehozása pdf formátumban
Egyenlített az LV Sport Pénzügyőr a férfi bajnoki döntőben, miután a második találkozót 3:0-ra megnyerte a címvédő Vegyész RC Kazincbarcika ellen.

Férfi Extraliga, döntő, 2. mérkőzés:

LV Sport Pénzügyőr – Vegyész RC-Kazincbarcika 3:0 (23, 23, 16)

Kőér utca, 300 néző. V: Mezőffy, Bátkai-Katona.

PÉNZÜGYŐR: Magyar B., Kiss D. 3, Flachner D. 7, Kovács Z. 29, Vityuk 6, Rása 8. Csere: Bán (liberó). Vezetőedző: Jókay Zoltán.

VEGYÉSZ: Németh Sz. 5, Juhász 5, Szabó D. 14, Milev 6, Macko 4, Páez 2. Csere: Vitko (liberó) , Toronyai, Blázsovics, Gebhardt N. Vezetőedző: Marek Kardos.

Az eredmény alakulása: I. játszma: 5:8, 16:15, 20:21. II. játszma: 7:8, 16:14, 21:18. III. játszma: 8:7, 16:10, 21:14.

Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharcának állása: 1–1.

Alaposan bekezdtek a vendégek a férfi bajnoki döntő második mérkőzésén, hiszen villámgyorsan elhúztak 6:2-re. A hazaiak ekkor kezdtek ébredezni, akkor viszont komoly rohamokba kezdtek és 12:12-nél nem csak utolérték ellenfelüket, hanem a vezetést is átvették. Ettől kezdve fej fej mellett haladt a két csapat, a Vegyész 19:18-nél vette vissza a vezetést, de csak pillanatokra, mert aztán megint a Pénzügyőr állt jobban. Ezt követően azonban sorozatban három vendégpont következett, így nem csoda, hogy Jókay Zoltán időt kért. 23:23-nál ismét egyenlő volt az állás, s a barcikaiak outja után a PSE jutott szettlabdához, amit Igor Vityuk egy ásszal értékesített (25:23).

A második felvonás is nagy küzdelmet hozott, az elején a vendégek vezettek egy két ponttal, a közepétől aztán a hazaiak, akik húszhoz érve tudtak nagyobb, négypontos különbséget is kiharcolni, azonban 23-nál megint egyenlő lett az állás, de Jókay Zoltán időkérése után így is a Pénzügyőr nyithatott a játszmáért, és a végül 29 pontig jutó Kovács Zoltán blokkját nem tudták visszahozni a barcikai játékosok (25:23).

A harmadik szett már fővárosi örömjátékot hozott, a szett közepére ugyanis hétpontos előnyt harcolt ki a Pénzügyőr, és ezzel nem igazán tudott mit kezdeni a vendégcsapat. Sőt, Kiss Dániel blokkja után nyolc meccslabdája lett a hazaiaknak, amelyből már az elsőt értékesítették is Flachner Dániel sáncával (25:16). A budapesti csapat ezzel kiegyenlítette az állást.

Jókay Zoltán: – Készültünk erre a mérkőzésre, és ami Kazincbarcikán a hazaiaknak jött be, az most a mi oldalunkra billent. Ugyanolyan mérkőzés volt, mint az első, hiszen a harmadikat leszámítva minimális különbséggel nyertünk.

Marek Kardos: – Nyitás nélkül nehéz eredményt elérni, mi csak az első szettben hetet rontottunk, ami rengeteg egy játszmán belül.