Férfi elődöntő: söpréssel jutott fináléba a Pénzügyőr

Nyomtatóbarát változat  Hír létrehozása pdf formátumban
Az elődöntő harmadik mérkőzését is megnyerte a Pénzügyőr a kupagyőztes Kecskemét ellen, amely elsőként jutott így a férfi bajnokság döntőjébe.

Extraliga elődöntő, 3. mérkőzés:

LV SPORT PÉNZÜGYŐR SE – HÉP-KECSKEMÉTI RC 3:1 (–20, 23, 22, 23)

Kőér utca, 150 néző. V: Ujházi, Kiss Z.

PÉNZÜGYŐR: Kiss D. 14, Flachner D. 8, Kovács Z. 7, Vityuk 21, Rása 8, Magyar B. 3. Csere: Bán (liberó), Szalai 7, Bokor. Vezetőedző: Jókay Zoltán.

KECSKEMÉT: Deliu 3, Krupánszki 17, Szabó M. 12, Pesti 12, Sanchez 14, Gacs 4. Csere: Deák (liberó), Török Sz., Gönczi. Vezetőedző: Dávid Zoltán.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 1:4, 8:8, 10:9, 14:12, 14:17, 18:18, 19:21, 20:24. II. játszma: 3:0, 7:6, 14:11, 19:18, 22:20, 24:22. III. játszma: 4:2, 4:5, 7:6, 10:8, 11:11, 14:12, 15:18, 21:20, 24:22. IV. játszma: 4:6, 7:8, 9:12, 13:12, 14:15, 19:16, 20:20, 23:23

Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc végeredménye: 3–0 a Pénzügyőr javára.

Az életben maradásért küzdött a kupagyőztes Kecskemét a Pénzügyőr otthonában, hiszen, ha az elődöntő harmadik mérkőzését is elvesztik, az végképp szerte foszlatja bajnoki döntős álmaikat. Az első szettben sikerült is meglepniük a hazaiakat, azonban a fővárosiak egy szoros játszmával kiegyenlítettek. A pályán olyan feszültség volt a harmadik felvonás végén, hogy Rása Alex és a vendégek légiósa, Victor Sánchez kis híján összeverekedtek, az edzőknek és a játékostársaknak kellett közéjük állni. Végül mindketten piros lapot kaptak (ez egy-egy büntetőpontot jelentett), a játszma azonban a Pénzügyőré lett. A meccs és a továbbjutás aztán egy végletekig kiélezett játszmában dőlt el a fővárosi csapat javára, amely elsőként biztosította a helyét a bajnoki fináléban.

Jókay Zoltán: – Három… Örülünk nagyon, mert óriási párharc volt. Ma a küzdelem dominált, de ebben is felül tudtunk kerekedni, és ez nagyon pozitív dolog.

Dávid Zoltán: – Elődöntőhöz méltó és színvonalú meccs volt, gratulálok a Pénzügyőrnek, megérdemelték a döntőbe jutást. Mi is nagyot küzdöttük, de amíg ennyi buta hibát vétünk, addig nem érdemeljük, hogy döntőbe jussunk. De azért az sem ártana, ha egy ilyen színvonalú meccsre hasonlóan magas kvalitású játékvezetőket küldenének.