Férfi NBII csaptunk jól kezdett a bajnokságban - 4/4 győzelmmel a tabella élén!

2018.10.26 péntek 20.20
Tüske Csarnok

Pénzügyőr SE-MAFC BME: 84-61 (10-16, 27-11, 27-12, 20-22)

Fehér: 8, Szekeres: 5, Szálas: 20, Dobos: 10, Tálos: -, Jakab: 1, Schaul: 7, Demjén: 22, Mihalics: 11

A mérkőzés első negyedében úgy tűnt az öltözőben maradtak a fiúk. Nehézkes volt a mozgás, pontatlanok voltak a dobásaink, rossz meglátásokkal dolgoztunk.
A második negyedben azonban az egész pályás letámadásunkkal jó ritmust szereztünk, át tudtunk rohanni ellenfelünkön. Demjén tarthatatlannak bizonyult, mind pontszerzésben mind lepattanókban, és Szálassal együtt hatalmas lendületet adtak a csapatnak.
A harmadik negyedben szintén sikerült jó tempót diktálnunk, amellyel az előnyünket tovább növeltük. A negyedik negyedben különböző szerkezeteket próbáltam ki a pályán, amelyben látszott az összeszokatlanság. Ellenfelünk ezen felbuzdulva egy utolsó nagy rohamot indított, és 10 pontra jöttek fel, azonban időkérést követően rendeztük a sorokat, és a különbséget megduplázva zártuk a találkozót.

Teljes nézet

2018.10.17. szerda, 20.20
Vendel Utcai Sportcsarnok

Barvos-Pénzügyőr Sportegyesület: 98-44 (16-20, 6-21, 13-32, 19-25)

Fehér: 8, Szekeres: 5, Szálas 15, Bedőcs: 5, Tálos: 11, Schaul: 7, Molnár B.: 9, Demjén: 4, Lukács: 8, Mihalics: 26

Az első negyedet álmosan kezdtük, nem találtuk a saját ritmusunkat, hibákat halmoztunk, kissé öregesen játszottunk. Ellenfelünk okosan kihasználta fásultságunkat és ügyesen lihegett nyakunkban, illetve az eredmény után.
A második játékrészben begyújtottuk a rakétákat, Mihalics és Szálas szépen húzta a csapatot pontjaival, és a sérülésből visszatérő Szekeres pedig irányítóként remekül szervezte a játékot.
A harmadik negyedben is végig domináltunk. Tálos, Molnár, Bedőcs és Lukács szép kosarakat szerzett, a védekezésünk pedig jól összeállt, több labdát szereztünk, amely következtében könnyű kosarakat szereztünk.
A negyedik negyedben már inkább a támadásra fektettünk nagy hangsúlyt, a védekezésünk a biztos győzelem tudatában kicsit szét is esett, azonban mindenki, aki pályára lépett sokat tett a nagyarányú győzelem kiharcolásáért.

Tüske csarnok
2018.10.12. péntek 20.20
Pénzügyőr Sportegyesület-Budafok II: 70-50 (16-9, 15-12, 16-13, 23-16)

Fehér: 3, Szálas: 13, Dobos: 12, Tálos: 6, Schaul: 8, Demjén: 4, Lukács: 9, Mihalics: 15

Győzelemmel kezdett a Pénzügyőr SE hazai pályán!
A Budafok II. fiatalokból álló gárdája elszántan kezdte a mérkőzést, de a palánk alatt nem találták Demjén Gábor harcos játékának az ellenszerét, a PSE pedig kihasználta az adódó második lehetőségeket. A sok támadó lepattanónak köszönhetően az első negyedben ellépett a hazai alakulat, az első tíz perc után 16-9 –et mutatott az eredményjelző. A második negyedben zárkóztak a vendégek, sikerült faragniuk a hátrányukból, így kiegyenlített volt ez a játékrész
A harmadik negyedben a zóna ellenszerét Dobos Viktor triplái jelentették, valamint Lukács is remekül szállt be a padról és harcos mentalitása új lendületet adott a csapatnak.
A végjátékban nyílt az olló a két csapat között, így a PSE csapata megnyugtató előnye tudatában higgadtan győzedelmeskedett. Nagyon nagy dicséret illeti a fiúkat, hiszen centereink sérülése miatt, sokan kényszerültek más-más posztokon történő játékra, és valljuk be ez nem egyszerű. Mérlegünk ezzel 2/2 győzelem!

2018-10-07, vasárnap 11.00
Dózsa György út

BP Honvéd-Pénzügyőr Sportegyesület 69-90 (12-19, 16-25, 19-22, 22-24)

Fehér: 8, Szálas:9, Dobos: 10, Tálos:-, Schaul:10, Molnár B.:-, Demjén: 7, Kiss: 19, Lukács: 1, Mihalics: 26

A Pénzügyőr Sportegyesület lejátszotta első NBII-es férfi kosárlabda mérkőzését, amelyen, magabiztos győzelmet aratott a Honvéd csapata ellen. A mérkőzést kicsit álmosan kezdtük. Szerencsére az első negyed közepétől megtaláltuk a saját ritmusunkat, és ezt sikerült is ellenfelünkre ráerőltetni. Centereinket nagyon jól használtuk, a mezőnyök betörése után remek passzokkal hoztuk őket helyzetbe. Schaul, Fehér, Szálas és Dobos jól irányította a csapatot, Kiss sziporkázott a palánk alatt, Mihalics pedig higgadtan süllyesztette a triplákat ellenfelünk hálójába.
A védekezésünk többször átjáróház volt, és a mérkőzés második felében nagyjából „csak” tartottuk az első félidőben megszerezett különbséget, de nem lehetünk elégedetlenek, első bajnoki mérkőzésnek remek kezdés volt.
Szekeres és Tóth sérülés miatt nem tudott játszani, sajnos Kiss pedig súlyosabbnak tűnő bokasérülést szenvedett. Nagyon várjuk vissza őket a pályára!