Egy győzelem és egy vereség a felnőtt férfi röplabda csapatunk mérlege.

Nyomtatóbarát változat  Hír létrehozása pdf formátumban
Az elmúlt héten csütörtökön kezdték meg férfi röplabdázóink a 2018/19-es évi röplabda bajnokságot. Rögtön egy rangadóval indítottak, hiszen már az első fordulóban a címvédő és BL induló VRCK Kazincbarcika csapatához látogattak, amelyet az M4 Sport Tv csatorna élőben közvetített. A végig kiélezett és rendkívül szoros meccsen a szettek végjátékát rendszerint a házigazda bírta jobban, így ők nyerték meg a találkozót.
Vegyész RC Kazincbarcika – LV Sport Pénzügyőr SE 3:0 (27, 17, 22)
Don Bosco Sportköpont, 500 néző. V.: Adler, Ujházi.
VRCK: Páez 6, Banai 8, Szabó 8, Németh 14, Milev 9, Macko 8. Csere: Gebhart Á. (liberó), Toronyai 1, Blázsovics 1, Juhász. Vezetőedző: Marek Kardos.
Pénzügyőr: Magyar 3, Kovács Z 8, Kiss D. 12, Vityuk, Flachner D. 7, Rása 3. Csere: Bán (liberó), Szalai 8, Kecskeméti, Bokor, Takács 1. Vezetőedző: Jókay Zoltán.
Marek Kardos: – Tudtam, hogy lassabban fogunk kezdeni, talán a zágrábi és pécsi túra, talán a közelgő Bajnokok Ligája-mérkőzés miatt. Taktikailag gyengén teljesítettünk, ettől függetlenül örülök a győzelemnek, mert nyomás alatt sikerült hoznunk a sikert három szettben.
Jókay Zoltán: – Egy rövidebb szakaszt leszámítva végig partiban tudtunk lenni egy nagyon jól összerakott Kazincbarcika ellen. Nehéz azonban folyamatosan a maximumot nyújtani, de azt hiszem, a srácok élvezték a játékot, ugyanis felszabadultak és bátrak voltak.
A mérkőzés felvétele az alábbi linken megtekinthető :

A héten a fiúk lejátszották a 2. forduló mérkőzését is, amely Székesfehérváron került megrendezésre. Jókay edző kérte, hogy ugyanolyan mentalitással és elszántsággal lépjenek pályára, mint legutóbb Barcika ellen, hiszen nem szabad félvállról venni egyik mérkőzést sem. A találkozó szintén szoros szetteket hozott, de szinte mindvégig a zöld-fehér alakulat vezetett, igy nem forgott veszélyben a vendég LV Sport Pénzügyőr SE győzelme.
Székesfehérvári MÁV Előre SC – LV Sport Pénzügyőr SE 0:3 (-20, -20, -18)
Székesfehérvár, 100 néző. V.: Szabó Zs., Kiss Z.
MÁV: Guzmics 2, Kaposi 11, Kholman 9, Salazar 8, Neukum 4, Stefanovics 6. Csere: Nagy Á. (liberó), Szőke, Németh Zs. 1, Náhol. Vezetőedző: Németh Ödön.
Pénzügyőr: Viutiuk 8, Rása 6, Magyar 5, Kiss D. 10, Flachner D. 11, Szalai 6. Csere: Bán, Lassú (liberók), Takács 2,Tordai, Bokor 1. Vezetődező: Jókay Zoltán.
Az eredmény alakulása. I. játszma: 4:8, 9:16, 13:21. II. játszma: 5:8, 12:16, 18:21. III. játszma: 5:8, 11:16, 13:21.
Németh Ödön: Úgy érzem, hogy méltó ellenfele voltunk a Pénzügyőrnek. Az első két játszmában helyenként jól játszottunk és egyenrangú partner voltunk. Összességében az eredmény hűen tükrözi a két csapat közti különbséget, de a mai játékunkra építhetünk a folytatásban.
Jókay Zoltán: Nem volt könnyű ez a mérkőzés. Komolyan vettük az ellenfelet, és jó hozzáállással, jó hangulatban, a megengedettnél valamivel több hibával is biztosan nyertünk.