Pénzügyőrös tarolás a hétvégi strandröplabda fordulón Dunaújvárosban

Nyomtatóbarát változat  Hír létrehozása pdf formátumban
Dunaújvárosban rendezték meg az MKB-Pannónia Országos Strandröplabda 3. fordulóját. A felnőtt kategóriában, rekordszámú nevezés mellett, rendezték meg az U18-as fiúk küzdelmeit is. Pénteki napon a selejtezőben érdekelt volt a Kecskeméti-Rása, Balogh-Kocsondi férfi páros, a párcsere miatt a Jánossy-Rácz duó, a nőknél pedig a Szikszai-Engelbrecht, itt Haász Judit nyíregyházi sérüléséből nem épült még fel. A férfiaknál komplett 16-os főtáblát játszottak, a Kecskeméti-Rása párosunk, magabiztosan 3 győzelemmel jutott be főágon. A Balogh-Kocsondi páros első meccsén nem tudod pályára lépni, Dávidnak az igazolásával volt egy kis gond, de a második meccsükön már ki tudtak állni, ezt megnyerték, de sajnos a következő meccsükön alul maradtak és igy nem jutottak a 4 bejutó csapat közé. A Jánossy-Rácz duó az első meccsén győzedelmeskedett, de aztán éppen a Kecskeméti-Rása duótól kikapott, így került vigaszágra, de ott megnyerve a többi meccsét ők is bejutottak a főtáblára. A nőknél, Diáék megnyerték az első meccsüket, de a következő ami a bejutásról döntött, sajnos vesztesen hagyták el a pályát.

Szombaton a főtáblán a másik két Pénzügyőrős csapatunkért is szurkolhattunk, a Kiss-Takács és a Bán-Rozgonyi páros is pályára lépett. Egy immár szokásosnak mondható rangadóval indult a szombati nap, a Kecskeméti-Rása duó ellenfele volt a Kiss-Takács páros. Igazi férfias küzdelem alakult ki, fej-fej melletti csata, amelyet végül Dani és Geri nyert meg 2-0 arányban. Igy Alex és Peti a vigaszágra kényszerült. A második körben a Bán-Rozgonyi kettős a Soós-Krekk páros ellen szállt ringbe, de sajnos 2-1re alul maradtak és ők is a vigaszágra kényszerültek. A tábla furcsa fintora, hogy a két Pénzügyőrős páros éppen egymás ellen játszhatott a 8-ba jutásért. Ezt Viktor és Bálint bírta jobban és kiejtették Alexékat és utána meg sem álltak a legjobb 4-ig. Főágon Dani és Geri az utolsó mérkőzését a Benkő-Oláh páros ellen játszotta, amely a jegyzőkönyv szerint 1 óra 47 perc hosszúságúra sikeredett. Történt ugyanis hogy az első szettben 17-13-ra vezetett az Oláh-Benkő duó, amikor Geri két blokkot is hozott, ellenfelük időt kért, ekkor azonban elkezdett zuhogni az eső és villámlott is. Ebben a pillanatban félbeszakították a meccset és a versenyt is. Mindenki bemenekült a fedett helyekre. Később egy kicsit csillapodott, igy folytatódhatott a mérkőzés. Daniék hatalmas munkával ledolgozták a hátrányukat és megfordították a szettet és meg is nyerték azt. Ekkor azonban újabb villámlás, zápor, újabb szünet. Közel 40 percet vártak a csapatok a folytatásra, amikor abbamaradt a villámlás és lehetett folytatni a mérkőzést. Ezt Geriék magabiztosan nyerték meg a 2. szettet és a mérkőzést is.

Vasárnap a két elődöntővel folytatódott a felnőtt verseny, az egyik ágon a Bán-Rozgonyi ellenfele a Hajós-Stréli, a másik ágon a Kiss-Takács ellenfele a Soós-Krekk páros volt. Mind a két Pénzügyőrős csapat magabiztos játékkal nyerte meg a találkozóját, igy zöld-fehér házidöntőt rendezhettek a fiúk. A döntőt Bálinték kezdték jobban, meg is nyerték az első szettet, majd a másodikban Geriék magukra találtak, vezettek is pár ponttal, de a szett végére Viktorék egyenlítettek és meg is fordították a szettet, így megnyerve a döntőt, Daniéknak maradt az ezüstérem. Míg a döntő zajlott az U18-as párosaink is játszottak a helyezésekért. Itt is kialakult az elődöntő párosítása, ahol az egyik ágon a Suba-Sándor, Sárkány-Dóczi Pénzügyőrős rangadó zajlott, míg a másik ágon az Eperjessy-Sándor duó magabiztosan győzte le ellenfelét, majd a döntőben is szép játékkal nyerte meg az aranyérmet, a Sándor-Suba páros ellen. A Sárkány-Dóczi kettős is megnyerte a bronzérmet, így eldőlt hogy a dobogón csak Pénzügyőrős páros állhatott. A hétvége termése : 2 aranyérem, 2 ezüstérem és egy bronzérem, azaz totális Pénzügyőrös siker.