HÉP-Kecskemét – Pénzügyőr 3:1 (22, 24, –20, 23)

Nyomtatóbarát változat  Hír létrehozása pdf formátumban
Férfi Magyar Kupa elődöntő, 1. mérkőzés:
Izgalmas, csaknem kétórás mérkőzésen szerzett komoly előnyt a HÉP-Kecskemét a férfi Magyar Kupa elődöntőjében, a Pénzügyőr ellen. A vendégek 2:0 után ugyanis hajszára voltak az egyenlítéstől, végül azonban a hazaiak 3:1-re nyerték a találkozót, így a visszavágón legrosszabb esetben aranyjátszmában mérkőzhetnek a döntőbe kerülésért.

Kecskemét, 200 néző. V: Tillmann, Halász E.

Kecskemét: Kovács Z. 18, Dávid Z. 9, Gacs 10, Török R. 3, Krupánszki 15, Petrovics 12. Csere: Deák (liberó), Kunert 2, Szabó M. 2. Vezetőedző: Szasa Nedeljkovics.

Pénzügyőr:
Török P. 2, Jánossy 11, Kovács S. 13, Szalai 15, Kiss D. 15, Rása 12. Csere: Bán V. (liberó), Gallo, Kecskeméti. Vezetőedző: Weczera Csaba.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 8:6, 16:13, 20:21. II. játszma: 8:6, 16:12, 21:15. III. játszma: 7:8, 15:16, 18:21. IV. játszma: 8:6, 16:13, 19:21.

Szasa Nedeljkovics: – Tudtunk, hogy óriási a tét és fontos volt, hogy 3:0-s vagy 3:1-es győzelmet arassunk. Biztosabb volt a játékunk az első két játszmában, de aztán kicsit jól laktunk és a Pénzügyőr ezt kihasználta. A negyedig játszma már az idegek csatája volt, a végén azonban magabiztosak voltunk és így magabiztos előnnyel várjuk a visszavágót.

Weczera Csaba: – A játék nagy részével elégedett vagyok, mert ebben a felállásban most játszottunk a legjobban. Amivel nem vagyok elégedett, az a játszmák végi koncentráció, több figyelemmel nyerhettünk volna még szettet, és akkor kedvezőbb helyzetből várhattuk volna a visszavágót.

forrás : [link]