Hírek - 'Röplabda'

Pénzügyőrös sikerek a hétvégén!

Nyomtatóbarát változat  Hír létrehozása pdf formátumban
Ahogy telnek a hetek egyre jobb formában vannak a Pénzügyőr SE strandröplabda párosai. Az országos bajnokság csepeli és siófoki fordulója után a hétvégén, Tatán rendezték meg a harmadik fordulót, az Öreg tó mellett, ahol 4 pályán bonyolították le a versenyt, mely pénteken kezdődött a selejtező mérkőzésekkel.

Ezen Tordai Ábel – Kocsondi Dávid, Schmindt Andrea – Kincses Dorottya párosunk vett részt, illetve Kovács Zoltán. Előbbiek két szettben maradtak alul (15-21; 15-21), míg utóbbiak női kategóriában két szettes győzelmet arattak, mellyel bejutottak a főtáblára. Míg Kovács Zoltán új partnerével szintén a főtáblára került, majd egy nyert és két vesztett meccs után búcsúzott a fordulótól. A Kiss Dániel – Bán Viktor, Takács Gergely – Vincent Lacombe, Rozgonyi Bálint – Soós Izsák párosok egészen az elődöntőkig meneteltek, míg a Kecskeméti Péter – Rása Alex duó a legjobb 6 közé jutott. Kiss Dániel és Bán Viktor végül házi bronz mérkőzést játszott a Soós – Rozgonyi párossal, melyen utóbbiak győzedelmeskedtek. Takács és Lacombe pedig döntőt játszott a fiatal Hajós – Benkő duóval. Nagyon szoros és izgalmas mérkőzést követően Geriék nyakában szépen csillogott az ezüst érem.

A lányok a főtáblára jutást követően egy mérkőzést nyertek, majd vigaszágra kerültek miután vereséget szenvedtek a tavalyi bajnok Lutter – Szombathelyi párostól. Ezt követően pedig a Dénesi – Kiss párossal szemben maradtak alul.

Pénteken rendezték az U16-os Utánpótlás Bajnokság fordulóját, ahol a Kispál Balázs-Székely Trevisz párosunk 4. helyen végzett

Férfi eredmények:
Főág I. kör
Takács – Lacombe (PSE) - Molnár – Kiss (Kispest SE,PSE) 2-1 (12-21 ; 21-15; 15-13)
Rozogonyi – Soós (PSE) - Mészáros –Budai (Hajdúnánás SE) 2-0 (23-21; 21-14)
Rása – Kecskeméti (PSE) - Oszlányi – Domján (Strandsport SE) 2-0 (21-16; 21-11)
Kiss – Bán (PSE) - Berkes – Tóth (VRCK) 2-0 (21-13; 21-18)
Főág II. kör
Takács – Lacombe (PSE) - Kiss – Bán (PSE) 1-2 (21-18; 23-25; 13-15)
Rása – Kecskeméti (PSE) - Oláh- Stréli (SRSE) 1-2 (19-21; 21-16; 12-15)
Rozgonyi – Soós (PSE) - Kovács – Pető (GRC) 2-0 (21-18; 21-10)

Vigaszág, vesztes 9. helyezett
Oszlányi – Domján (Strandsport SE) - Takács- Lacombe (PSE) 0-2 (17-21; 15-21)
Főág III. kör
Berkes – Tóth (VRCK) - Rása – Kecskeméti (PSE) 0-2 (18-21; 19-21)
Hajós – Benkő (SRSE) - Kiss- Bán (PSE) 0-2 (21-23; 24-26)
Rozgonyi – Soós (PSE) - Oláh – Stréli (SRSE) 2-0 (21-15; 21-14)
Vigaszág, vesztes 7. helyezett
Takács – Lacombe (PSE) - Mészáros – Budai (Hajdúnánás SE) 2-0 (21-15; 30-28)
Rása –Kecskeméti (PSE) - Kovács – Pető (GRC) 2-0
Vigaszág, vesztes 5. helyezett
Takács – Lacombe (PSE) - Oláh – Stréli (SRSE) 2-1 (15-23; 25-23; 15-13)
Rása – Kecskeméti (PSE) - Hajós – Benkő (SRSE) 1-2 (21-17; 10-21; 10-15)

BRONZ
Kiss – Bán (PSE) - Rozgonyi – Soós (PSE) 0-2 (18-21, 10-21)
DÖNTŐ
Hajós – Benkő (SRSE) - Takács – Lacombe (PSE) 2-0 (21-19; 26-24)

Női Eredmények:
Kincses – Schmidt (PSE) - Bálint – Horváth 2-0 (21-15; 23-21)
Kaszás – Sipos (MAFC) - Kincses – Schmidt (PSE) 0-2 (19-21; 19-21)
Lutter – Szombathelyi (Röak Kaposvár) - Kincses – Schmidt (PSE) 2-0 (21-15; 21-14)
Dénesi – Kiss (GRC) - Kincses – Schmidt (PSE) 2-0 (21-14; 21-10)

Magyar Röplabda Szövetség cikk

Ezüstérem női strandröplabdázóinktól!

Kincses Dorottya és Schmidt Andrea strandröplabda párosunk ezüstérmet szerzett a pontszerző
Kispest Open Breakout Beach Tour második fordulóján női „B” kategóriában.

Aznap 25 páros közül derült ki kik a legjobbak. A lányok 9:40-kor kezdték a versenyt a Márki – Kristóf páros ellen, akiket
nagyon szoros szettben 21:19-re sikerült legyőzniük. A következő meccsük 12:20-kor a legnagyobb
kánikulában volt a Soós – Vígh páros ellen. A viszonylag sima mérkőzésen 21-14-re győzedelmeskedtek.

14:20-kor a Divényi-Réthelyi páros ellen nyertek 21-10-re. Ezzel bekerültek a
legjobb 4 közé, és következhetett az elődöntő 15:20-kor a Gubik –Puskás páros ellen. Sokáig kiélezett
volt a mérkőzés, de végül egy hajrával megnyerték ezt a meccset is.

Ezzel a lányok bekerültek a döntőbe, ahol a Kemenczei – Kemenczei ellen mérettettek meg. Sajnos a bravúr nem sikerült, de
szépen csillogott az ezüstérem is a lányok nyakában.

Ezúton is gratulálunk a sikereikhez!

Irány Ciprus!

Tegnap tartották meg a CEV által rendezett nemzetközi kupák sorsolását, ahol férfi csapatunk is érdekelt volt a CEV Challenge Kupában.

Csapatunk a tavalyi eredménye alapján már a főtáblán kezdheti meg a küzdelmeket. A sorsolásnak köszönhetően első ellenfelünk a ciprusi Omnosia Nicosia FC lesz.

A ciprusi bajnok, a hazai bajnokságukat veretlenül nyerték meg. Ők is indultak tavaly a Challenge Kupában, a második körben estek ki az ellen a Belogorie Belgorod ellen, akik éppen minket búcsúztattak.

Az első mérkőzést hazai pályán kezdjük (december 10-12. között), míg a visszavágóra Nicosiában kerül sor (december 17-19.) között.

Szombaton hazai tarolás, vasárnap esőtánc

Június 22-23-án kerültek megrendezésre a felnőtt, és utánpótlás pontszerzős versenyek.

Míg szombaton a férfi „B”, női „A”, és az U14 korosztály két helyszínen (Kispesti SE által biztosított pályák,
és a Pénzügyőr SE Sporttelep pályái), vasárnap a női „B”, férfi „B”, és U16 fiú és lány csapatok
küzdöttek a kispesti uszoda napozókertjében.

Mindkét versenyre szép számmal neveztek a Pénzügyőr SE színeiben mind a felnőtt, mind az
utánpótlás kategóriában. A szombati U14, és férfi „B” versenyen taroltak a Pénzügyőr játékosai.

Vasárnap pedig szépen csillogott a bronzérem az U16-os párosunk nyakában, akik a
legszélsőségesebb időben játszottak, hiszen a reggeli napsütésből délutánra hatalmas vihar
kerekedett. Nekik ez sem volt akadály hogy kihozzák magukból a maximumot.