Hírek - 'Egyéb'

Drámai győzelem Kecskeméten!

Nyomtatóbarát változat  Hír létrehozása pdf formátumban
135 percnyi játék után, győztünk Kecskeméten. Igazi férfias küzdelem folyt a pályán, ahol a mieink két meccslabdát is hárítva szerezték meg a győzelmet. Így tovább növeltük az előnyünket a 3 győzelemig tartó párharcban. Pihenésre nincs sok idő, hiszen holnap este 20:00-tól hazai pályán fogadjuk a Hirös városi alakulatot. Mindenkit várunk a Kőér utcai Pénzügyőr Sportcsarnokba!

HÉP-Kecskemét–LV Sport Pénzügyőr 2:3 (24, –23, –22, 19, –15)

Kecskemét, 200 néző. V: Tillmann, Árpás.

KECSKEMÉT: Deliu 2, Krupánszki 23, Szabó M. 12, Pesti 26, Sanchez 15, Gacs 7. Csere: Deák (liberó), Török Sz. Vezetőedző: Dávid Zoltán.

PÉNZÜGYŐR: Magyar B. 4, Kiss D. 12, Flachner D. 13, Kovács Z. 15, Vityuk 19, Rása 10. Csere: Bán (liberó), Bokor, Kecskeméti, Szalai 1. Vezetőedző: Jókay Zoltán.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 6:8, 16:14, 21:17. II. játszma: 3:8, 16:14, 19:21. III. játszma: 8:6, 16:15, 21:20. IV. játszma: 8:5, 16:10, 21:15. V. játszma: 1:5, 10:7, 12:11.

Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása: 2–0 a Pénzügyőr javára.

Dávid Zoltán: – Jó meccs volt, elődöntőhöz méltó. Ha továbbra is ennyi hibával játszunk a végjátékban, akkor nem érdemeljük meg, hogy ott legyünk a fináléban.

Jókay Zoltán: – Kettő…

Az elődöntő másik ágán a FINO Kaposvár csapata otthon legyőzte 3-0 arányba a VRC Kazincbarcika csapatát, így az állás 1-1

Magyar Röplabda Szövetség cikk

Origo cikk

Nemzeti Sport Online cikk

MK: A Pénzügyőr másodszor is megfricskázta a Vegyészt

Némi meglepetésre az első találkozó után a másodikat is megnyerte a Pénzügyőr, ezúttal ráadásul idegenben, így a címvédő és a bajnokságban még százszázalékos Vegyész RC Kazincbarcikát elütve a továbbjutástól, elsőként kerültek be a férfi Magyar Kupa döntőjébe. A vendégek már az első két játszma megnyerésével kiharcolták a fináléba kerülést.

Férfi Magyar Kupa-elődöntő, visszavágó:

Vegyész RC Kazincbarcika – Pénzügyőr 2:3 (–20, –21, 21, 20, –12)

Kazincbarcika, 400 néző. V: Árpás, Szabó P.

VRCK: Páez 1, Németh Sz. 7, Macko, Szabó D. 1, Milev 11, Juhász P. 9. Csere: Vitko (liberó), Toronyai 3, Gebhardt N. 18, Blázsovics 9, Banai 6. Vezetőedző: Marek Kardos.

PÉNZÜGYŐR: Rása 14, Magyar, Szalai 12, Flachner 9, Kovács Z. 15, Vityuk 7. Csere: Bán, Lassu (liberók), Kiss D. 1, Kecskeméti 3, Takács G. 6, Tordai 3, Kovács S. 2. Vezetőedző: Jókay Zoltán.

Döntőbe jutott a Pénzügyőr kettős győzelemmel (6:3 szettarány).

Marek Kardos: – Ismét gondjaink akadtak a támadások befejezésével, az elmúlt négy meccsünkön ez rendre így volt, és azt is láthatja mindenki, hogy főleg a pálya jobb szélén vagyunk gyengék. Jó alternatívát jelenthetnek a fiatalok, akiknek köszönöm a játékot, mert jól szálltak be. Ellenfelünk jól nyitott, kiszámíthatóvá tette a játékunkat.

Jókay Zoltán: – Nem tervezgettünk előre, hogy melyik szettet kell megnyernünk, mi kemény játékra számítottunk, és azt is kaptuk. Megijedtem az elején, amikor négy ponttal is elhúzott a Kazincbarcika, de sikerült felállnunk, ez pedig kellő erőt adott a folytatásra.

cikk : Magyar Röplabda Szövetség
cikk : Nemzeti Sport Online
Oldal:  1 2 »